پرسش هاي متداول


آیا دریافت گواهینامه موقت پایان تحصیلات با کارت دانشجویی مقطع بالاتر و یا برگه انتخاب واحد میسر می­باشد؟

خیر، دریافت گواهینامه موقت پایان تحصیلات برای دانش آموختگانی که مشغول به تحصیل در مقطع بالاتر می­باشند(آقایان) فقط با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل امکان­پذیر می­باشد.

 

آیا سابقه کار همزمان با تحصیل در دوره روزانه برای لغو تعهد آموزش رایگان مورد تایید است؟

خیر، در صورتی که اشتغال به تحصیل در دوره شبانه یا دوره­های شهریه­پرداز یا دانشگاه آزاد باشد، کار همزمان با تحصیل مورد قبول می­باشد.

 

گواهی عدم کاریابی در صورتی که دانش­ آموخته در جایی مشغول به کار بوده و برای او بیمه رد شده باشد مورد تایید است؟

گواهی عدم کاریابی در صورتی مورد تایید است که دانش آموخته از تاریخ فراغت از تحصیل تا زمان اقدام به لغو تعهد خدمت آموزش رایگان هیچ گونه تاییدیه تحصیلی مربوط به اشتغال در پرونده یا سابقه بیمه نداشته باشد.

 

آیا برای اقدام جهت استفاده از گواهی عدم کاریابی دریافت گواهینامه موقت ضروری می­باشد؟

بله، برای ثبت نام جهت فراهم کردن فرصت شغلی ارائه گواهینامه موقت به دفاترکاریابی الزامی می­باشد.

 

تا چه زمانی جهت دریافت گواهی عدم کاریابی مجاز به ارائه درخواست به دفاتر کاریابی می­باشیم؟

دانش آموختگان فقط شش ماه بعد از تاریخ فراغت از تحصیل فرصت دارند در دفاتر کاریابی تقاضای کار خود را مطرح نمایند. این زمان برای آقایان شش ماه بعد از تاریخ صدور کارت پایان خدمت یا معافی می­باشد.

 

 

دانش آموختگانی که در خارج از کشور می­باشند می­توانند برای لغو تعهد آموزش رایگان خود از گواهی عدم کاریابی استفاده نمایند؟

خیر، ثبت نام در دفاتر کاریابی و دریافت گواهی عدم کاریابی تنها با حضور شخص دانش آموخته امکان­پذیر می­باشد.

 

بعد از گذشت چند ماه از تاریخ درخواست به دفاتر کاریابی امکان لغو تعهد آموزش رایگان از طریق گواهی عدم کاریابی امکان پذیر می­باشد؟

گذشت یک سال از تاریخ فراغت از تحصیل برای کلیه دانش آموختگان دارای گواهی عدم کاریابی الزامی می­باشد.

 

تاییدیه مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم برای تکمیل فرایند فارغ التحصیلی ضروری می باشد؟

تاییدیه مدرک آخرین مقطع تحصیلی قبل از ورود به دانشگاه(پیش دانشگاهی یا دیپلم) جهت انجام امور مربوط به فراغت از تحصیل و صدور مدرک الزامی می باشد. دانش آموختگانی که پرونده آموزشی آنها فاقد تاییدیه تحصیلی میباشد باید از طریق سامانه emt.medu.ir برای ارسال تائیدیه به دانشگاه اقدام نمایند.


برای دریافت دانشنامه و ریزنمرات باید گواهینامه موقت پایان تحصیلات به دانشگاه عودت داده شود؟

برای دریافت مدارک رسمی (دانشنامه و ریزنمرات قابل ترجمه) باید گواهینامه موقت پایان تحصیلات به آموزش سازمان مرکزی دانشگاه پست شده و با توجه به ارسال پستی مدارک تحصیلی، در سیستم جامع آموزش گلستان در قسمت تقاضای دریافت مدارک تحصیلی در پیشخوان خدمت کد مرسوله پستی حتما ثبت گردد.


 

بعد از فراغت از تحصیل می توانیم برای دریافت گواهینامه موقت از طریق پیشخوان خدمت اقدام نماییم؟

بعد ازاعلام فراغت از تحصیل به آموزش سازمان مرکزی،  دانش آموخته باید نسبت به تعیین وضعیت بدهی به صندوق رفاه دانشجویان و تسویه حساب آموزشی اقدام و سپس درخواست در پیشخوان خدمت برای دریافت گواهینامه موقت پایان تحصیلات ثبت شود. آقایان باید برای دریافت گواهینامه موقت غیرمشمول بوده و یکی از مدارک ذیل را ارایه نمایند: 

 

کارت هوشمند پایان خدمت دوره ضرورت – کارت هوشمند معافیت دائم پزشکی یا کفالت – برگ معافیت موقت بدون غیت در مدت اعتبار آن – گواهی اشتغال به تحصیل با دارا بودن معافیت تحصیلی در مدت اعتبار آن – گواهی صادره از نیروهای مسلح مبنی بر استخدام – گواهی صادره از نیروهای مسلح مبنی بر اشتغال به خدمت کارکنان وظیفه – گواهی اشتغال به خدمت متعهدین خدمت - برگ آماده به خدمت بدون غیبت در مدت اعتبار آن - گواهی صادره از واحدهای وظیفه عمومی 

دانش آموختگانی که در مقطع بالاتر در دوره های شبانه یا آزاد مشغول به تحصیل می­باشند تا چه زمانی فرصت دارند در دفاتر کاریابی ثبت نام نمایند؟

این دانش آموختگان در صورتی که زمان شش ماه از تاریخ فراغت از تحصیلشان سپری شده باشد دیگر مجاز به ثبت نام نمی­باشند، دانش آموختگانی که بلافاصله در مقطع تحصیلی بالاتر در دوره روزانه پذیرفته می­شوند بعد از فراغت از تحصیل تا شش ماه فرصت دارند در دفاتر کاریابی ثبت نام نمایند و زمان احتساب یک سال برای این دانش آموختگان بعد از پایان آخرین مقطع تحصیلی دوره روزانه در نظر گرفته می­شود.


تاریخ به روز رسانی:
1400/03/31
تعداد بازدید:
14729
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.